رد صلاحیت هیات موسس مجمع اسلامی دانشگاه شهید رجایی
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت انتشار: ۱۵:۳۶

رد صلاحیت هیات موسس مجمع اسلامی دانشگاه شهید رجایی

وقت ایران: تمام اعضای هیات موسس مجمع اسلامی دانشگاه شهید رجایی تهران رد صلاحیت شدند. 

این تصمیم به دلیل استفاده از تصاویر برخی چهره‌های سیاسی و با یک تذکر شفاهی گرفته شد.

محمد حیدری، دبیر مجمع اسلامی شهید رجایی تهران در توضیح این اتفاقات گفته است: «سال ۹۱، یک انجمن تأسیس کردیم که زیرمجموعه اتحادیه دفتر تحکیم وحدت بود. بعد از اینکه طیف تحکیم کاملا عوض شد، فشارهایی که به ما وارد می‌شد، خیلی زیاد بود و ما نمی‌تونستیم برنامه‌هایمان را به‌خوبی برگزار کنیم؛ به‌همین‌خاطر تصمیم گرفتیم اعلام خروج کنیم.» 

حیدری به روزنامه وقایع اتفاقیه توضیح داده: «سه بار مجمع عمومی برگزار کردیم و هر سه بار رأی به خروج از تحکیم وحدت و تغییر اساسنامه دادیم؛ منتها به‌خاطر فضای بی‌قانونی که در دانشگاه بود و با وجود اینکه همه راه‌های قانونی را طی کرده بودیم به ما اجازه خروج ندادند. شکایتمان را به وزارت علوم بردیم و بعد از یک سال، هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. بعد از این ماجرا‌ها، عید پارسال بود که انجمن تعلیق شد و همه اعضای ما برای انتخابات رد شدند. ما هم تصمیم گرفتیم مجمع اسلامی را در ماه مهر تأسیس کنیم. آبان بود که مجوز گرفتیم و اولین برنامه ما هم برای روز دانشجو بود. قبل از برنامه، تذکر شفاهی داده بودند که عکس و فیلمی از چهره‌های سیاسی در حصر پخش نکنیم ولی ما استفاده کردیم و بعدش یک نامه به ما دادند.» 

در متن این نامه که از طرف مسئولان دانشگاه به این تشکل ابلاغ شده، آمده است: «پیرو برنامه‌های برگزارشده، علی‌رغم تذکرات مکرر تلفنی، حضوری و کتبی از طرف اعضای هیأت نظارت دانشگاه مبنی‌بر رعایت ضوابط و مقررات قانونی در اجرای برنامه‌ها و از طرفی عدم رعایت و تبعیت از اساسنامه، هیأت نظارت دانشگاه مجوز اولیه هیأت مؤسس مجمع به‌همراه صلاحیت اعضای فعلی برای ادامه فعالیت لغو می‌گردد.» 

دبیر مجمع اسلامی شهید رجایی تهران در مورد پیگیری‌های انجام شده برای لغو این رد صلاحیت توضیح داده: «ما هم به هیأت نظارت نامه دادیم که این کار طبق آیین‌نامه غیرقانونی است.» به گفته او، بسیاری از این فشار‌ها همچون تعلیق فعالیت‌ها و مجوز ندادن برای برنامه‌ها از سوی یکی از نهادهای دانشگاهی (که نقش نظارتی دارد) بوده ‌است.


نظر شما :