جزئیات حادثه خونین اراک: ارتکاب به قتل پس از خروج از زندان
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت انتشار: ۱۵:۱۸

جزئیات حادثه خونین اراک: ارتکاب به قتل پس از خروج از زندان

وقت ایران: یک قاتل سابقه‌دار صبح امروز حادثه‌ای خونین در اراک رقم زد. قاتل یک جوان ۲۶ ساله است که گفته می‌شود برای انتقام‌جویی به خانه یکی از بستگان خود رفته و به اعضای این خانواده شلیک کرده است. آمار کشته‌شدگان این حادثه تاکنون ۵ نفر اعلام شده است. 

رسانه‌های محلی اراک صبح امروز خبر فاجعه‌ای خونین در یکی از خیابان‌های این شهر را منتشر کردند. این حادثه ساعت ۵:۴۵ صبح امروز در خیابان طالقانی (با ۳ کشته و ۲ زخمی)، ۶:۴۲ صبح در خیابان سی‌متری فوتبال (۲ کشته و ۲ زخمی) اتفاق اقتاده که تاکنون ۵ نفر کشته و ۴ نفر زخمی در این حادثه برجای مانده است. یکی از کشته‌شدگان مامور نیروی انتظامی است. 

به روایت رسانه‌های محلی استان مرکزی فرد قاتل به اتفاق دو نفر دیگر از بستگان خود سال گذشته در اراک مرتکب یک فقره قتل شدند که مبنای آن اختلافات خانوادگی بوده است. 

گفته می‌شود این افراد در زندان بودند اما فرد آزاد شده به دنبال قتلی که سال گذشته رخ داده و اختلافاتی که بین آن‌ها و خانواده مقتول وجود داشته، پس از خروج از زندان، صبح امروز اختلافات قبلی را پیگیری کرده و این قتل‌ها را انجام داده است. قتل با اسلحه جنگی کالیبر ۷.۶۳ انجام گرفته است. 

فرشید محمدحسینی طاهری، دادستان اراک به خبرنگاران گفته: «قاتل ۱۲ دی با وثیقه ۲۰۰ میلیونی از زندان خارج شده بود. به گفته او قاتل و مقتولان اصالتا اهل استان مرکزی نیستند و فقط ساکن اراک بوده‌اند.»

طاهری درباره انگیزه قاتل می‌گوید: «قاتل ۲۶ ساله ساعت ۴ صبح با خانواده خود درگیری داشته و چند تیر هوایی شلیک کرده، به نظر می‌رسد این درگیری او را برای انجام قتل‌ها تحریک کرده‌ است.» 

پس از این درگیری قاتل اصلی متواری شده اما پلیس شهرستان اراک یکی از مظنونین اصلی حادثه که برادر قاتل است و به تازگی از زندان آزاد شده را دستگیر کرده است. به گفته پلیس قاتل و برادرش به کمک هم برنامه‌ریزی قتل را انجام داده‌اند. 

پلیس شهرستان اراک تاکنون اطلاعات بیشتری از این حادثه منتشر نکرده است. در بین مجروحان حادثه تیراندازی یک پسر نوجوان ۱۵ ساله و دو پسر جوان ۳۳ و ۳۵ ساله هستند؛ حال پسر ۳۳ ساله وخیم گزارش و اعلام شد دختر ۲۵ ساله بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داده در حالی که دادستان اراک ساعاتی پیش خبر از احیای دختر ۲۵ ساله داده و اعلام کرده آمار کشته‌شدگان‌‌ همان ۵ نفر است. 

پلیس اراک با انتشار عکس قاتل از مردم خواسته تا او را شناسایی و به پلیس معرفی کنند.


۳ رای

نظر شما :