هاشمی به روایت زنان: در سوگ امیرکبیر زمان
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت انتشار: ۱۷:۵۱

هاشمی به روایت زنان: در سوگ امیرکبیر زمان

وقت ایران: برخی از زنان فعال در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند. آن‌ها با هشتگ «#همه می‌آییم» در فضای مجازی، مردم را به حضور در مراسم خاکسپاری آیت‌الله دعوت کردند. 

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: امروز زنان آگاه، خودباور و توانمند ایران در عزای یکی از حامیان همیشگی و اصلی استیفای حقوق شرعی و قانونی خود به سوگ نشسته است. این سیاستمدار مدبر و امیرکبیر زمان در دوران استبداد، دلاورانه جهت تحقق آرمان‌های معمار انقلاب، خمینی کبیر همت گمارد و در ادامه زندگی پرفراز و نشیب خود در دوران دفاع مقدس و عرصه‌های سازندگی کشور آثاری جاودانه به یادگار نهاد. 

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجاهدی خستگی‌ناپذیر، یار صدیق امام، رهبری و مردم بود. روحانی مبارز، اندیشمند، منعطف و مصلح که استواری‌اش در مقابل شداید و مصائب مثال‌زدنی و تاریخی به حساب می‌آید. او مایه دلگرمی و نمادی بود برای امید و نشاط که چون کوهی استوار فشارهای روزگار را تحمل می‌کرد و تلاش داشت تا از مسیر حق، آرمان‌های انقلاب و دفاع از حقوق مردم خارج نشود. 

فاطمه حسینی، نماینده تهران در مجلس: زبان از بیان حجم اندوه ناشی از پرواز روح ایشان قاصر است. ایران سوگوار از دست دادن مردی شد که در تاریخ کم‌نظیر بود. صبر بر این مصیبت سخت است و جانکاه. 

آذر منصوری، فعال اصلاح‌طلب: در آخرین دیداری که با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشتیم گفتند بعد از انتخابات ۹۴ دیگر نگران ایران نیستم. 

سیما تیرانداز، بازیگر: تسلیت... مرد سیاست ایران درگذشت.

الهام پاوه‌نژاد، بازیگر: هر کس که بودین و در هر جایگاه و هر شخصیتی، زمان هویت و حقیقت شما را معلوم و قضاوت خواهد کرد اما بی‌شک، عزیز‌ترین و بزرگترین و امن‌ترین بودین برای فرزندانتان و می‌دانم داغ رفتن پدر چه دشوار است و می‌دانم سوگواری برابر این همه چشم سخت‌تر و تلخ‌تر. فرزندان، دلتان صبور

ترانه علیدوستی، بازیگر: تسلیت و کماکان بهت.

آرام جعفری، بازیگر: دلمان تنگ می‌شود سردار سازندگی، روحتان شاد.

ملیکا شریفی‌نیا، بازیگر: بدرود یک لبخند...

کلید واژه ها: هاشمی رفسنجانی


نظر شما :