نوزاد سرراهی اصفهانی به بهزیستی منتقل شد
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت انتشار: ۱۵:۰۲

نوزاد سرراهی اصفهانی به بهزیستی منتقل شد

وقت ایران: نوزادی که مادرش در شهر مبارکه اصفهان با نامه‌ای او را در خیابان‌‌ رها کرده بود، به بهزیستی تحویل داده شد. تصاویر این نوزاد‌‌ رها شده در خیابان با انتشار در فضای مجازی شایعات زیادی را به همراه داشت. 

به نوشته روزنامه «اصفهان زیبا»، در نامه‌ای که همراه این نوزاد بود نوشته شده است: «سلام. اگه می‌تونید از این بچه مراقبت کنید. بدین به یکی که بچه نداره، فقط تو رو خدا مراقبش باشید. امروز دو روزشه، واکسنشم زده. جون بچتون از بچم مراقبت کنید.» 

مادر نوزاد از افرادی که فرزندش را پیدا می‌کنند خواسته تا مانند فرزند خودشان مراقب او باشند. او یادداشت خود را با امضای «از طرف مادر بدبخت» به پایان رسانده است. 

با انتشار عکس نوزاد شایعاتی مبنی بر تحویل او به یک خانواده با حکم دادستان مطرح شد. اما روزنامه «اصفهان زیبا» می‌نویسد: در حال حاضر و با هماهنگی دادستان، نوزاد به بهزیستی تحویل داده شده و اکنون در شیرخوارگاه «نرجس» تحت مراقبت و نگهداری است. لازم به ذکر است که هویت این نوزاد هنوز مشخص نیست و موقعی که در خیابان رویت شد، صرفا یادداشتی از طرف مادرش، همراه او بود. 

زهرا سعیدی، نماینده مردم مبارکه در مجلس یکی از کسانی بود که به این اتفاق واکنش نشان داد. سعیدی در صفحه شخصی‌اش نوشته: «کودکی معصوم که چند روزی از تولدش نمی‌گذرد، به جای نرم خوابیدن در آغوش مادر به بوی خیابان‌هایی چشم دوخت که خدا می‌داند در پس این ماجرا، چه معضلات و آسیب‌هایی خفته. ما همچنان منتظر واکنش مسوولان بعد از سه روز هستیم و این سوال را داریم برای رفع اینگونه مشکلات چه کاری می‌خواهند انجام بدهند، آیا وقت اقدام نیست! و چرا سکوت کرده‌اند و هیچ واکنشی نمی‌دهد.»

سعید صادقی، مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفته: «از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۲ نوزاد تحویل بهزیستی شده که ۴۲ نفر آن‌ها سرراهی و مابقی بد سرپرست بودند.»

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور سال گذشته آمار کودکان سر راهی در ایران را بیش از هزار کودک اعلام کرد.


۱ رای

نظر شما :